?>

Projekt „Aktywny Senior” – Wrzesień

Po wakacyjnej przerwie spotkali się Seniorzy uczestniczących w projekcie socjalnym „Aktywny Senior realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu. Jest to trwający od kwietnia cykl spotkań przeznaczony dla osób starszych z miejscowości Zakrzów
i Milówka. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie Seniorom przestrzeni i warunków do wspólnego, ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Na początku września odbyło się spotkanie organizacyjne w czasie którego zaprezentowany został plan działań na kolejne miesiące. W kolejnym tygodniu Seniorzy wzięli udział w zajęciach poświęconych japońskiej sztuce składania papieru. Podczas spotkania uczestnicy wykonali kulę
z papieru –tzw. kusudamę. Seniorzy wykazali się dużym zaangażowaniem. Sztuka origami wymaga czasu i cierpliwości, ale jednocześnie daje ogrom satysfakcji. Origami rozwija także wyobraźnię, ćwiczy pamięć i uczy precyzji manualnej w trakcie wykonywanych zgięć. Efekt końcowy pracy Seniorów można podziwiać na dołączonych zdjęciach.

Pod koniec miesiąca dla uczestników projektu zostało zorganizowany wyjazd na Targi Seniora do Krakowa. Dla Seniorów była to okazja do odwiedzenia ekspozycji, a także zapoznania się z aktualną ofertą uzdrowisk, sanatoriów, biur podróży, placówek zdrowia oraz producentów kosmetyków. Dodatkowo Seniorzy mogli skorzystać z bogatej oferty darmowych badań, m.in. słuchu, wzroku, stóp, kręgosłupa oraz licznych usług rehabilitacyjnych i zabiegów kosmetycznych. Podczas targów Seniorzy mogli spotkać Beatę Borucką znaną w sieci jako „Mądra Babcia”.

Uczestnictwo w targach było wydarzeniem przepełnionym dobrą energią i niepowtarzalnym klimatem, co podkreślali wszyscy seniorzy biorący udział w wyjeździe.

Kolejne spotkania w ramach projektu „Aktywny Senior” odbędą się w październiku.

Wielkość czcionki
Kontrast