?>

Projekt socjalny „Aktywny Senior”

   Od kwietnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojniczu realizuje projekt socjalny „Aktywny Senior”. Jest to cykl spotkań dla seniorów z miejscowości Zakrzów i Milówka.  Głównym celem inicjatywy jest stworzenie seniorom przestrzeni i warunków do wspólnych spotkań podczas których mogą ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas.

     Na początku maja seniorów z Zakrzowa odwiedzili członkowie Klubu Seniora  z Wierzchosławic należący do grupy kabaretowej „Oto My”. Zaprezentowali oni spektakl pt: „Wieczorne bzykanie”. Po występie obie grupy uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym, w czasie którego nie brakowało wspólnych rozmów i śpiewów.

   Podczas kolejnych spotkań seniorzy z Zakrzowa i Milówki uczestniczyli w warsztatach manualno – artystycznych. W czasie ich trwania ozdabiali świece za pomocą metody decoupagu oraz warsztatach kulinarnych na których wykonywali pyszne i kolorowe sałatki.

   

    Ze względu na złą pogodę w ostatnich tygodniach zaplanowane w Milówce ognisko musiało zostać przełożone. W ramach zastępstwa seniorzy uczestniczyli w warsztatach robienia kwiatów z krepiny. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi sposobami i technikami wykonywania kwiatów – od prostych, do tych nieco trudniejszych i wymagających większego wkładu pracy.Seniorzy wykonywali bukiety, które wyglądały niemal jak żywe kwiaty. Sztuka robienia kwiatów z bibuły wymaga czasu i cierpliwości, ale jednocześnie daje ogrom satysfakcji. Efekt końcowy pracy uczestników projektu można podziwiać na zdjęciach.

Kolejne spotkania w ramach projektu „Aktywny senior” odbędą się w czerwcu.

Wielkość czcionki
Kontrast